18. septembril toimus insenerivõistluse Rakett 21 finaal. Tallinna Tehnikaülikooli Mektorysse kogunes 23 koolinoort, kes võistlesid Rakett 21 võistluse esikoha nimel. Lahendada tuli ehituse, robootika, elektroenergeetika, materjalitehnoloogia, teedeehituse ja geodeesia ning keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia ülesandeid.
10. – 12. klasside arvestuses saavutasid esikoha Kaisa Uik, Kaspar Saakpakk, Marko Tsengov (Tallinna Reaalkool) ja Liis-Ellen Raivet. Teise koha said Hugo Georg Kalaus, Kregor Urvet, Luukas Luht ning Martin Poks. Kolmanda koha saavutasid Oskar Johannes Fromm, Siim Pender ning Rauno Arike.
8. – 9. klasside arvestuses saavutasid esikoha Jako Julius Schmid, Hildegard Kivisaar, Marten Nagel ning Karl Rudolf Kunnas. Teisele kohale jõudsid Arphine Pogosjan, Tobias Palm (Tallinna Reaalkool) Gregor Mattias Froš ning Hugo Hindikainen. Kolmanda koha said Rasmus Mücker, Taavi Verner Ambre, Magnus Paavel ja Tim Mattias Juksaar.
Neile Rakett 21 projektis osalenutele, kes esikolmikusse ei pääsenud, pakkusid TalTechi inseneriteaduskonna erinevate õppekavade tudengid meeleolukat ja sisukat päeva – õpilased said osaleda töötubades, jahtida aardeid ja teadmisi, teha kutsesobivustesti ning võtta mõõtu vaimukate meemide loomises.
Rakett 21 on Tallinna Tehnikaülikooli ning Tallinna XXI Kooli koostööprojekt, mida toetab Tallinna Haridusamet. Tegemist on uudse kontseptsiooniga inseneeriat populariseeriva võistlusega, mis 6. oktoobril 2020 stardib juba kolmandat aastat järjest. Võistlus on suunatud 7. – 12. klassi õpilastele, on kaasahaarav ning võimaldab tutvustada reaal- ja tehnikavaldkonda väga erinevates valdkondades. Rõhk on praktilisel tegevusel ning kaasaegsete vahendite ja meetodite rakendamisel. Õpilasi aktiivselt tegevustesse kaasates suureneb huvi reaal- ja loodusteaduste vastu ning võistlusmoment lisab põnevust ja hasarti.
Rakett 21 projekt on ennast juba kahel aastal edukalt tõestanud, olles sillaks põhikooli- ja gümnaasiumiastme õpilaste ning ülikooli insenerierialade vahel. Rakett 21 kursus võimaldab saada ülevaatlikku, kuid huviäratavat asjakohast informatsiooni insenerivaldkondade kohta, mille abil saab kooliõpilane kujundada seisukoha oma haridustee jätkamise ja karjääri valiku kohta. Samuti aitab võistlus kummutada müüdi insenerivaldkonna keerukusest.
Projekti toetab Tallinna Haridusamet ka käesoleval õppeaastal. Uuendusena on sel korral loodud võimalus e-võistlusest osa võtta kõikidel Tallinna koolide võistkondadel.